Ogłoszenia WKU Bolesławiec - 15.03.2011

Ogłoszenia WKU Bolesławiec - 15.03.2011

Stosownie do postanowień Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 lutego 2011 r. w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2011 r. (Dz.U. Nr 40, poz. 209), kwalifikacja wojskowa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zostanie przeprowadzona w dniach od 04 kwietnia do 30 czerwca 2011 r.
Powiatowa Komisja Lekarska w powiecie jeleniogórskim pracować będzie w dniach 11.04-25.05.2011r. Siedziba PKLek zostanie podana po ukazaniu się obwieszczenia Wojewody Dolnośląskiego o kwalifikacji wojskowej w 2011 roku .

Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

Więcej o kwalifikacji wojskowej - plik [*. pdf] 

 

 

***

NOWA FORMA PEŁNIENIA CZYNNEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ
W TRYBIE OCHOTNICZYM
Służba Przygotowawcza
droga do Narodowych Sił Rezerwowych oraz służby zawodowej

 

Zapraszamy do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bolesławcu w celu wypełnienia wniosku o powołanie do służby przygotowawczej.


PRZEZNACZENIE SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ
 

Gromadzenie wyszkolonych zasobów osobowych na potrzeby Narodowych Sił Rezerwowych; umożliwienie obywatelom ochotniczego spełniania obowiązku służby wojskowej.
 

Więcej o służbie przygotowawczej - plik [*.pdf]

 

 

***

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA W JEDNOSTKACH WOJSKOWYCH!

Przez NSR do służby zawodowej.
Narodowe Siły Rezerwowe przepustką do służby zawodowej.


Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu prowadzi ochotniczy nabór do Narodowych Sił Rezerwowych.

 

Więcej o naborze do służby w NSR - plik [*.pdf]

Informacje szczegółowe na temat naboru do służby w ramach Narodowych Sił Rezerwowych raz do służby przygotowawczej można otrzymać osobiście w WKU w Bolesławcu lub telefonicznie nr 075 6411805 lub 075 641 1506.
Sprawdź stronę internetową: www.wkubolesławiec.sow.mil.pl