Zapisy internetowe na Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi 2017 zostaly zakończone

Zapisy internetowe na tegoroczny Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi zostaly zakończone.

Limit zapisów nie został wyczerpany, jest więc możliwość zapisania się w dniu imprezy. Biuro organizatora bedzie czynne  na mijejscu (ul. Podgórze 55, Kowary) od godz: 9:00 do godz. 12:00.

MIĘDZYNARODOWY ZJAZD SANIAMI ROGATYMI

18 lutego 2017 r.


Serdecznie zapraszamy w sobotę 18 lutego 2017 r. do Kowar na  nasz cykliczny zimowy „Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi”. Impreza ta w naszym mieście odbędzie się już po raz czternasty.   

Zabawa ta, popularna w  XIX wieku i początkowo przeznaczona  wyłącznie dla zamożnych kuracjuszy i turystów z zasobnym portfelem, powróciła do Kowar w 2001 roku w wielkim stylu. Od tego czasu wszyscy lubiący ruch na świeżym powietrzu i szczyptę sportowej rywalizacji, mogą uczestniczyć w tej oryginalnej imprezie i poczuć radość towarzyszącą zimowym zjazdom.

 Dwuosobowe załogi sań wystartują z punktu poniżej Sulickiego Rozdroża, by następnie zjechać leśnym duktem w dół w pobliże przepięknie położonego Hotelu **** „Jelenia Struga MEDICAL SPA” (Kowary, ul. Podgórze 55). Dojechanie do mety nie jest jednak dla zawodników końcem sportowych emocji. Muszą oni wziąć jeszcze udział w kolejnych, nie zawsze łatwych konkurencjach. Piłowanie pniaka, wiązanie stosu drewna, czy rzut śnieżką do dzwonka nie jest wcale tak banalne jak na pierwszy rzut oka może się wydawać. Trzeba tego najpierw spróbować. Dodatkowe punkty zdobyć można także za oryginalny strój. Liczymy na kreatywność oraz poczucie humoru zawodników.

Imprezie towarzyszą stroje z epoki, występy artystyczne i  rozmaite konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Do pokonania uczestnicy mają przygotowaną trasę w dół leśnymi duktami aż do Kowar - Podgórza. Jak i w przeszłości, tak i teraz miłośnicy sań  rogatych znajdą w Kowarach moc atrakcji i na pewno długo nie zapomną uczestnictwa w tej niezwykłej,  jedynej w swoim  rodzaju imprezie.

 

Uwaga widzowie i zawodnicy:
  Mile widziane kolorowe stroje!

 

Odjazdy bezpłatnego busa dla widzów z parkingu przy Biedronce (Kowary, ul. Jagiellończyka) na miejsce imprezy
około godziny: 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Powrót do centrum Kowar około godziny: 15:30, 16:00 i 16:30.

 
 

Źródło: www.kowary.pl