Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska

"Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska" powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałacy, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.

Piękno otaczającej przyrody i bardzo precyzyjne odtworzenie szczegółów miniatur, pozostawia niezapomniane wrażenie i zachęca do odwiedzenia zabytków naszego regionu. Najłatwiej sprawdzić to od razu - udając się na Kowarską Starówkę, na której bez trudu odnajdziemy oryginał Ratusza, którego zminiaturyzowaną kopię podziwialiśmy w Parku.

Zanim jednak opuścimy Park, posłuchajmy opowiadań i ciekawostek związanych z przeszłością oglądanych miniatur. Przeniesieni zostaniemy w nie tak znowu odległy czas, gdy podkarkonoska dolina pałaców i ogrodów tętniła życiem najmożniejszych i najbardziej wpływowych arystokratycznych rodów starego kontynentu. Zwiedzanie Parku trwa około godziny. Trasa dodatkowo  prowadzi przez pracownię, w której pokazywany jest proces powstawania kolejnych miniatur.

Koniecznie weźcie ze sobą do Parku aparat fotograficzny. Warto, bo mottem tego przedsięwzięcia jest hasło: "Uśmiechnij się, bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją krainę fantazji".

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Weinke, Park Miniatur

 

Park Miniatur czynny jest codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.

 

Strona internetowa "Parku Miniatur":
http://park-miniatur.com

Kontakt:
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
ul. Zamkowa 9, 58-530 Kowary
tel. +48 75 75 222 42, e-mail: poczta@park-miniatur.com

 

‹ lista atrakcji

projektowanie stron internetowych: strimeo.tv

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 (POWT 2007-2013).