Park Miniatur
Park Miniatur

"Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska" powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałacy, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni.

Piękno otaczającej przyrody i bardzo precyzyjne odtworzenie szczegółów miniatur, pozostawia niezapomniane wrażenie i zachęca do odwiedzenia zabytków naszego regionu. Najłatwiej sprawdzić to od razu - udając się na Kowarską Starówkę, na której bez trudu odnajdziemy oryginał Ratusza, którego zminiaturyzowaną kopię podziwialiśmy w Parku.

Zanim jednak opuścimy Park, posłuchajmy opowiadań i ciekawostek związanych z przeszłością oglądanych miniatur. Przeniesieni zostaniemy w nie tak znowu odległy czas, gdy podkarkonoska dolina pałaców i ogrodów tętniła życiem najmożniejszych i najbardziej wpływowych arystokratycznych rodów starego kontynentu. Zwiedzanie Parku trwa około godziny. Trasa dodatkowo  prowadzi przez pracownię, w której pokazywany jest proces powstawania kolejnych miniatur.

Koniecznie weźcie ze sobą do Parku aparat fotograficzny. Warto, bo mottem tego przedsięwzięcia jest hasło: "Uśmiechnij się, bo dla Ciebie zbudowaliśmy Twoją krainę fantazji".

 

Tekst i zdjęcia: Andrzej Weinke, Park Miniatur

 

Park Miniatur czynny jest codziennie w godzinach od 9:00 do 17:00.

 

Strona internetowa "Parku Miniatur":
http://park-miniatur.com

Kontakt:
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
ul. Zamkowa 9, 58-530 Kowary
tel. +48 75 75 222 42, e-mail: poczta@park-miniatur.com

 

‹ lista atrakcji

projektowanie stron internetowych: strimeo.tv

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 (POWT 2007-2013).